Eczanelerde Satılan Saç Vitaminleri

Eczanelerde satılan Sağlık Bakanlığı onaylı saç vitaminleri, içerik ve etki bakımından oldukça zengindir. Formulizasyonu eczacılar ve dermatoloji uzmanları tarafından yapıldığı için düzenli kullanım yapılması durumunda saç dökülmesini tamamen önlemektedir. Doğal ve saf içeriği ile saç bakım ritüelleri arasında da kullanılan vitamin tabletler, saç dökülmenizi kalıcı olarak durdurabilecek potansiyele sahip ürünlerdir.

saç vitamini eczane

Bildiğiniz gibi dünya genelinde erkek ve kadın tipi saç dökülmesin en büyük nedeni sağlıksız beslenmeden meydana gelen vitamin eksikliğidir. Saçlarınızın oluşum evresinde yeterli protein, mineral ve B vitamini ihtiyacını karşılayamaması durumunda kıl gelişimini tamamlayamadığı için uzama evresinde kopmaya başlar. Bu süreçte dökülemlerinizin yavaş yavaş başladığı için fark etmeyebilirsiniz ancak yüksek ısıya ve kimyasal boyalara maruz bıraktığınız andan dökülmeleriniz 10 katına kadar artış gösterebilir.

Bu aşama saç tellerinizin uzama evresinde tüm kuaför işlemlerine karşı dökülmemesi ve sağlığını kaybetmemesi için yüksek oranda vitamin takviyesi kullanılmalıdır. Uzmanlar, saç için kullanılan vitaminlerin saç dökülmesini her ne koşulda olursa olsun durdurduğunu bilimsel olarak açıklamaktadırlar.

Eczanelerde satılan saç vitaminleri nelerdir?

Sağlık bakanlığı onaylı olarak eczanelerde bir çok markanın biotin tableti yer almaktadır fakat hepsinin saç dökülmesini durduracağının garantisi yoktur. Bazı markalar oluşum evresinde ki saç tellerinin sağlıklı ve hızlı uzaması için kullanılmasını tavsiye etmekte, bazı markalar ise yalnızca saç dökülmesi olanların kullanmasını önermektedir.

ql vitamin, solgar, sugar bear, ellips, sovital

Dermatoloji uzmanları ise eczanelerde satılan vitamin tabletler içerisinde saç dökülmesini engelleyen ve hızlı saç uzamasını sağlayan tek markanın QL hair biotin complex olduğunu söylemektedir. İçerisinde barındırdığı 17 farklı etken madde ile saç döngüsünün fizyolojisinde tamamen etkin rol oynadığını bildirmektedirler.

Eczanelerde satılan biyotin tabletleri incelediğimiz zaman uzmanların QL Quality life markasını önermesinin sebeplerini açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. Diğer markaların tablet içeriklerinde yalnızca saç foliküllerini besleyen mineraller bulunduğu için kesinlikle dökülmelere karşı etkin rol oynamamaktadır.

Şimdi dilerseniz gelini, lafı çok fazla uzatmadan Sağlık bakanlığı onaylı saç için kullanılan vitaminleri etkilerine göre sıralayalım.

1-) QL hair vitamin complex: Trendyol, Hepsiburada ve Gittigidiyor gibi platformlarda en çok satılan satılan 1. saç vitaminidir. İçerisinde yer alan 17 etken madde saçınızın hızlı uzamasını ve dökülmesini engellemektedir. %99 oranında müşteri memnuniyetine sahip olan ilk ve tek saç vitamini olduğu için listemizin en iyileri arasında ilk sırada yer almaktadır. Düzenli kullanım yapılması durumunda saç dökülmesini tamamıyla durdururken, saçlarınızın hacim ve parlaklı kazanmasını sağlar. Türkiye patentli bir marka olup, QL ilaç firması tarafından satışı gerçekleşmektedir.

İçeriği: Biotin – Keratin – Vitamin A – Vitamin B2 – Vitamin B3 – Vitamin B5 – Vitamin B6 – Vitamin B12 – Vitamin C – Vitamin D3 – Vitamin E – At Kuyruğu Ekstresi – Çinko – Yaban Mersini Ekstresi – Folik Asit – Selenyum – İyot gibi bir çok zengin etken maddeleri barınmaktadır.

2-) SOVITAL Hair Vitamin Isviçre Patentli Vegan Gummy: Ürünün içeriklerinde yer alan etken maddeler yalnızca saçlarınızın beslenmesine yardımcı olmaktadır. Saçlarınızın sağlıklı ve doğal gözükmesine yardımcı olur. Düzenli kullanım yapılması durumda ise saç dökülmesinde etkili olduğunu söylenmektedir.

İçeriği: Vitamin A – Vitamin B6 – Vitamin B12 – Vitamin C – Vitamin E – Niasin – Biotin – Folik Asit içermektedir.

3-) Vita Bear Strong Hair Gummy Vitamin 60 Adet: Eczanelerde satılan saç vitamini olarak bilinen bir markadır ama kullanıcı yorumlarını incelediğimiz zaman tırnak ve kirpiklerde daha tesirli olduğunu görmekteyiz. Bazı kullanıcı deneyimleri de saçların uçlardan dökülmemesine yardımcı olduğunu beyan etmektedirler.

İçeriği: Vitamin B5 – Vitamin B6 – Vitamin B12 – Vitamin C – Vitamin D3 – Vitamin E – Folik Asit – Biotin yer almaktadır.

4-) Sugarbear Vitamin 60 kapsül: Epirderma hücrelerinden canlanan kılların arttırımı, tırnak ve genatital bölgelerde ki tüy oranını dengelemek için kullanılmaktadır. Hızlı ve sağlıklı saç uzaması sağlarken, vücudunuzun belirli bölgelerinde istenmeyen tüylenmelere de sebebiyet verebilmektedir.

İçeriği: Vitamin E – Vitamin B5 – Biotin – Pektin – Vitamin B6 – Vitamin A – Kolin – İnositol – Folik Asit – Vitamin D – Vitamin B12 bulunmaktadır.

5-) Ellips besleyici saç vitamini 50 adet: İçerisinde barındırdığı argan ve jojoba yağı sayesinde boyadan, ombreden ve açıcılardan hasar görmüş saç tellerinizi onarır. Provitaminler sayesinde de incelerek ayva tüyüne dönen saçlarının hacim kazanmasına yardımcı olur.

İçeriği: Moroccan Oil – Jojoba Yağı – Vitamin A,C, E ve ProVitamin B5 içerir.

Eczanelerde satılan saç vitamini fiyatları

Sağlık bakanlığı tarafından onaylı olup eczanelerde satılan en iyi vitamin hapların satış fiyatlarını incelediğimizin zaman e-ticaret sitelerine göre daha pahalı fiyatlara satılmaktadır. Eczanelerin satış fiyatının sanal mağazalara göre pahalı olmasının tek sebebi ecza depolarının depo maliyetleriyle, eczanelerin kar marjının yüksek olmasıdır. Onun haricinde iki ürün arasında hiç bir farklılık bulunmamaktadır.

Ql saç vitamini eczane fiyatı

2022 yılı itibariyle eczanelerde satılan en iyi 5 saç vitaminin fiyatları şu şekildedir;

 • QL hair vitamin complex eczane fiyatı 299 ₺
 • Sovital hair vitamin eczane fiyatı 385 ₺
 • Vita Bear eczane fiyatı 370 ₺
 • Sugarbear vitamin eczane fiyatı 368 ₺
 • Ellips besleyici saç vitamini eczane fiyatı 359 ₺

Eczanelerde en çok satılan saç vitaminlerinin internet satış fiyatlarında %50 civarında indirim uygulanmaktadır. Sektörün önde gelen Trendyol gibi platformlarda ise QL hair vitaminin 2. ürün 1 TL kampanyası da bulunmaktadır. Dilediğiniz gibi araştırması yapıp, dilediğinizin ürünleri uygun fiyatlara internet üzerindende güvenle satın alabilirsiniz.

  9 yorum

  1. Stres kaynaklı aşırı saç dökülmelerim vardı. Arkadaşım annesi için eczaneden ql saç vitamini alıp kullandıklarını ve memnun kaldıklarını söyledi. Eczaneye gitmeye vaktim olmadığından sitelerinden kampanyalı kapıda ödeme ile sipariş verdim. İlacım ertesi gün mükemmel paketlenmesiyle elimdeydi. Hemen kullanmaya başladım ve 15 gün içerisinde saç dökülmelerim de gözle görülür bir azalma oldu. Arkadaşımı teşekkür etmek için aradığımda site fiyatını öğrendiğinde kulaklarına inanamadı. eczane ve site fiyatı arasında bir uçurum vardı. Annesinin ilacı bitmek üzere olduğundan o da siteden sipariş verdi. Ben ona bu ürünle tanıştırdığı için o da bana daha uygun fiyatlısını aldırdığım için birbirimize teşekkür ettik 🙂

  2. Merhaba, 2 adet sipariş verdim kapıda kart ile ödeme şeklinde ama sms gelmedi. sipariş onaylandı mı? Bilmiyorum. Geri dönüş yapacakmısınız. Sonra ürünü gönderdimde almadınız demeyin lütfen.
   Saygılarımla
   Melih Dündar Demirbaş Tel 0552654 (numara gizlenmiştir)

  3. Saç ektireli 41 gün oldu ve doktorumun tavsiyesiyle saç ekiminin 15. gününden itibaren ql saç vitaminini kullanmaya başladım. 3 ay düzenli kullanmamı söyledi. Hem yeni saçlarım gürleşti hem de yeni saç dökülmem olmadı. Eğer dökülmeniz yeni başladıysa hemen kullanmaya başlayın, yoksa benim gibi saç ektirmek zorunda kalırsınız. Sonuçta saç ve sakal erkeğin makyajıdır 😉

  4. Doktorumun reçete ettiği QL saç vitaminini eczaneden satın alarak 1 ay boyunca düzenli olarak kullandım. Doktorum en az 3 ay kullanmam gerektiğini özellikle vurguladı. Fakat eczane de fiyatı oldukça pahalı olunca ve saç dökülmemin ciddi oranda azaldığını görünce sitelerinden çok daha uygun fiyata sipariş verdim. Kargo o kadar hızlıydı ki ertesi gün kapımdaydı. Kullanmaya devam ediyorum ve çok memnunum. Kesinlikle o kadar paraya eczaneden almayın. Güvenilir, hızlı ve özenli paketlenmesiyle sitelerinden tercih edin. Tüm çevreme tavsiye ediyorum ve alanlarda çok memnunlar. Teşekkür ederim.

  5. Eczaneden alıp kullanmaya başladığım sonrasında sitelerini bulup şoklara girdiğim saç vitamini. Gerçekten saç dökülmesini durdurduğu gibi yeni saçların çıkmasını da sağlıyor. Ama eczane ve site fiyat farkı çok fazla. Sahte ürün mü diye bile düşündüm. Ambalaj üzerindeki numarayı aradığımda çok ilgili bir satıcı ile karşılaştım. Üretici firma olduklarından eczanelere müdahale edemediklerinden bahsetti ve beni çok kibar bir şekilde aydınlattı. hemen kampanyalı olarak 4 adet sipariş verdim. Ertesi gün elimdeydi. İşini benimseyen ve layığıyla yapan bir firma takdir ve teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlıklı, hayırlı kazançlar.

  6. Gece geç saatte verdiğim sipariş ertesi gün akşam elimdeydi. İnanılmaz hızlı ve özenliydi. Faydalı olup olmayacağını bilmiyorum tavsiyeler üzerine aldım. Kredi kartı kullanmadığımdan kapıda ödeme ile aldım. Eczane fiyatının çok altında olması sebebiyle buradan almayı tercih ettim. kaliteli ürün uygun fiyata teşekkürler.

  7. Saç vitaminlerinin eczanelerde satılması güvenilir olsa da deposuydu, çalışanıydı derken fiyatlar arasında bir uçurum olabiliyor. Aynı ürün kendi sitesinde çok daha uygun fiyata satılıyor. Her şeyin ateş pahası olduğu bu zamanda gönül rahatlığıyla kapıda ödeme imkanıyla sitesinden alınabilir. Hem de 2. ürün 1 tl kampanyası da var. Ben ödeme imkanı olsun, hızlı ve özenli kargolanması olsun, satıcının ilgisi olsun çok memnununum. Aldığı parayı sonuna kadar hak eden disiplinli bir firma. Helal olsun, Allah kolaylıklar versin.

  1 geri izleme / bildirim

  1. QL Saç Vitamini Kullanıcı Yorumları | QL Şikayetleri ve Önerileri okuyun!

  Bir yanıt bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


  *