Ketoral Şampuan Hakkında Merak Edilenler

Saç derisinde başlayan kızarıklıklar ile birlikte ortaya çıkan kabuklanma şikayeti dermotoloji bölümüne muayene olmaya gittiğiniz zaman seboreik dermatit hastalığına yakalandığınızı söyler ve Ketoral şampuan ilacını reçetenize yazarlar. Fakat bu egzama ilacı hakkında hiç bir doktor genel bilgilendirme yapmaz. Sebebi ise içerisinde ful kimyasal etken maddeler yer almaktadır ve uzun vadede kafa derisinde kalıcı hasarlar bırakmaktadır. Bu sebepten ötürü bizde bu yazımızda uzman doktorların dahi açıklığa kavuşturmadığı Ketoral egzama şampuanı ile ilgili merak edilen tüm soruları yanıtlacağız. Egzama şampuanının üretim amacından bahsederek sizlere sağlayacağı faydaları ve zararları dile getirdikten sonra eczane fiyatları ile alakalı da bilgi verip yazımıza nihayet vereceğiz. Şimdi dilerseniz, eczanelerde satılan ketoral şampuan hakkında merak edilenler bilgiler ile yazımıza başlayalım.
Ketoral, saç derisinde meydana gelen seboreik dermatit hastalığın tedavisinde kullanılan ketokonazol etken maddesi içeren kimyasal şampuandır. Dermatoloji uzmanları kısa vadede geçici çözüm niteliğinde önerdiği ketoral egzama şampuanını, seboreik dermatitin kalıcı olarak tedavi olarak görmez. Çünkü hiç bir kimyasal içerikli ürün düzenli kullanım yapıldığı zaman bir hastalığın tedavisinde kullanılmaz. Yalnızca saçınızın uzun bir süre egzama mantarlarından arınmasını sağlayarak kaşıntıları azalmaktadır. İlerleyen süreç içerisinde kendini tekrar etmesi durumunda yeniden kullanılma ihtiyacı doğar.
Ketoral şampuan pityriasis capitii ve versicolor enfeksiyonlarından saç derinizin zarar görmemesi için kullanılan ve ilaç statüsünde yer alan medikal üründür. Ketoral’i uzun vadede kullanmanız durumda saçınızın yapısına, ph dengesine ve nem oranına ciddi anlamda olumsuz etkisi bulunmaktadır. Bundan dolayı ketoralı tavsiye eden dermatologların tamamı; 15 ile 21 gün süre ile kullanılmasını ön görmektedir.

Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?

Seboreik dermatitin saç derisinde oluşturduğu zararlı malessezia mantarını öldürerek deri kabuklanmaması için kullanılmaktadır. Kısacası saç derinizde yer alan tüm zararlı egzama mantarlarını temizleme görevini üstlenmektedir. Medikal bir şampuan olduğu için egzamayı saçınızdan temizlerken saç dökülmelerine de yol açmaktadır. Endişe edilecek boyutlarda dökülmeler meydana gelmesede bile, seyrek saçlarda ürünün yan etkisi kendini belli etmektedir.

Ketoral egzama şampuanı yalnızca egzama hastalığında kullanıldığı için kepek karşıtı sorunlarınızı tedavi etmez. Bunun için yine uzmanların tavsiye ettiği QL egzama ve kepek karşıtı şampuanlardan satın alabilir ya da eczanelerde satılan seboreik dermatit şampuanlarına göz atabilirsiniz.

Ketoral şampuanın faydaları;

Bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış Ketoral şampuanın düzenli olarak kullanılması durumunda saç egzamasına karşı sağladığı faydalar şunlardır;

 • Saç derisinizde bulunan zararlı Malessezia mantarlarını öldürerek kaşıntıları azaltır.
 • Kabuklanma ve kızarıkları ortadan kaldırır.
 • İlk kullanımdan itibaren %90 oranında olumlu sonuç verir ve saç kıran hastalığının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Belirtilen 3 madde haricinden klinik test verilerine göre Ketoral şampuanın sağlayacağı fayda bulunmamaktadır. İnternet üzerinde egzama şampuanı Ketoral ile ilgili yazılan tüm bilgilerin doğruluğu kesin değildir. Bu sebepten dolayı Google arama motorlarında Ketoral seboreik şampuan ile alakalı yazılanlara inanmayınız.

Yan etkileri nelerdir?

Eczanelerde satılan kimyasal şampuanlarda olduğu gibi Ketoral’ın da bilinen yan etkileri mevcuttur. Bunlar ise çoktan aza göre müşteri deneyimleri sonucunda şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Saç köklerinde açılma, dökülme
 • Yoğun kepeklenme ve pullanma
 • Saç tellerinin sertleşmesi
 • Saç derisinin sararması
 • Kafa tasının sürekli olarak kaşınması

Ketoral egzama şampuanını kullananların yorumları arasında bizlere gelen şikayetler arasında yer almaktadır. Ketoral şampuanın yan tesirleri kişiden kişiye ve metabolizmaya göre farklılık gösterebildiği için her insan farklı komplikasyonların meydana gelmesi son derece normaldir.

Kimyasal İçerikli Ketoral şampuan nasıl kullanılır?

Ketoral seboreik dermatit şampuanını günde bir defa olmak suretiyle 15 gün boyunca kullanıyorsunuz. Saçlarınızda 2 dakika boyunca bekleterek egzama bölgelerine yedirerek kullanmanız tavsiye edilir. Lokal etkili antimikotik şampuan olduğu için egzama bölgelerine yoğunlukla uygulamanızı öneriyoruz.

Ketoral biyomedikal şampuanlar sınıfına da girdiği için bu ürünle birlikte temizleyici şampuan kullanmanız yasaktır. 15 günün sonuna kadar duş alırken veya saçınızı günlük yıkarken yalnızca ketoral kullanmanız şarttır. Aksi halde tedavinizden alacağınızın olumlu sonucu %50 oranında etkilemektedir.

Ketoral şampuan kullandıktan sonra birkisel özlü egzama şampuanlarına geçiş yapmalısınız. Kimyasal medikal şampuanlar kısa vadede etki ettiği için ilerleyen dönemlerde seboreik dermatitle karşılaşmanız çok yüksektir. Bu sebepten dolayı eczanelerde satılan bitkisel egzama şampuanları ile uzun vade de egzama sorununu kökten çözebilirsiniz.

Seboreik dermatit Ketoral’in içeriği nelerdir?

Ketoral egzama şampuanın kimyasal içeriği; 20 mg Ketokonazol (Boyar madde: Eritrosin, Koruyucu: Biopure 100)’dan oluşmaktadır. Köpürmeye ve saç derisini temizlemeye yönelik zararsız yardımcı etken maddelerde bulunmaktadır.

Ketoral şampuanın kimyasal içeriği Konazol ile benzerdir. Ortalama 2 veya 3 ana etken madde, 4 tane ise yardımcı etken maddeden oluşmaktadır. Sağlık Bakanlığı kimyasal içerikli şampuanların bir çoğunda Ketokonazol kullanılmasına belirli oranda izin vermektedir. %2’nin üzerinde Ketokonazol kullanılan şampuanların piyasada satışı yasak olup kullanılması da son derecede tehlikedir.

Ketoral şampuanın eczane fiyatı

Eczanelerde satılan Ketoral şampuanın fiyatı 20.50 kuruştur. 2021 yılı eylül ayı için geçerli olan bu fiyattan tüm eczanelerden satın alabilirsiniz. Bazı kırsal kesimlerde yer alan eczanelerde Ketoral şampuanın satış fiyatı 50 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bunun sebebi ise ulaşım masrafları ve stok bedeli olarak bilinmektedir.

Ketoral şampuanı eczaneden veya internet üzerinden daha ucuz fiyata almanın yolu yoktur. Türkiye genelinde ki tüm eczanelerde Ketoral’ın taban satış fiyatı 20 TL 50 kuruş iken, tavan fiyatı ise henüz belli değildir. Az önce de belirttiğimiz gibi bir bağlı olduğunuzun ilçenin ecza depolarına uzaklığına göre fiyatlarda farklılık gözlemlenebilmektedir.

Ketoral egzama şampuanın eczane fiyatları ile ilgili detaylı bilgiyi müşteri temsilcilerimizden alarak adresinize kapıda ödeme yöntemi ile sahip olmak istiyorsanız hemen 0537 382 70 22 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. Dilerseniz de ekranın sol alt kısmında yer alan Whatsapp üzerinden aklınıza takılan soruları uzman eczacılarımıza sorabilirsiniz.

Ketoral şampuan kullanıcı yorumları

Eczanelerde satılan Ketoral egzama şampuanını kullananlar, sitemize geri bildirimde bulunmuşlardır. Yayınladığımız kullanıcı deneyimleri arasında en çok beğenilen ve etkileşim alan 3 olumlu, 2 olumsuz yorum şu şekildedir;

Adnan Bahçe: Saç diplerimde ki kaşıntıdan dolayı dermatoloji uzmanına muayene olmaya gittim. Seboreik dermatit hastalığına yakalandığımı söyledi. Tedavi için kısa süreli kullanmam gereken Ketoral ketokanozal şampuanı önerdi. Bir hafta boyunca kullandım ve gerçekten işe yaradığını gördüm. Fakat, şampuanı kullanmayı bıraktıktan sonra tekrardan eski egzamam başladı.

Fuat Balcı: Doktorumun tavsiye ile kullandığım bir üründü. Satın almadan önce google arama motorlarından Ketoral şampuan kullananların yorumlarını okudum. Kullanıcı deneyimleri %40 oranında olumsuzdu ama ben yine ürüne şans vermek istedim. Herkes gibi bende çok az etkisini gördüm ama saç derimi oldukça rahatlattı.

Barış Ekici: İnanılmaz derece de kötü bir egzama şampuanı. Eczanelerde satıdığı için güvenilir olur düşüncesi ile satın almıştım. İlk kullanımdan itibaren saçlarımı dökmeye başladı ve hafif beyazlattı. Bunun yanı sıra saçlarımın bazı bölgesinde egzama yokken , olmayan kısımlara da yayıldı. Açıkcası kullandığım egzama şampuanı saçımı daha da maf etti. Bende işe yaramadı arkadaşlar bilginiz olsun.

Ayşegül Canlı: Kızımın saçında çıkan seboreik dermatit için kullanmıştım. 18 yaş altının kullanması sanırım yasakmış ama bizde herhangi bir sorun teşkil etmedi. Egzama kabukları, yaralar ve kızarıklıklar tamamen geçti. Allah’a şükür şu anda hiç bir sorunumuz yok.

Ebru Ertekin: İnternet üzerinde reklamlarını gördüğüm sülfatsız QL egzama şampuanı ile eczanede gördüğüm Ketoral medikal şampuan arasında kararsız kalmıştım. Eczacı arkadaşıma sorduğum zaman QL markasının içeriğinin bitkisel ama pahalı olduğunu söyledi. İlk etapta dilerseniz ucuz egzama şampuanı ile başla daha sonra QL’e para verirsin dedi. Dediği gibi ilk olarak Ketoral medikal şampuanı denemeye karar verdim. 6. kullanışımda dahi etki göremeyince direk bıraktım ve paraya kıyarak birkisel içerikli QL markasını aldım. İlk etapta biraz pahalı gibi geliyordu fakat hastalığımı tedavi edince farklı markalara para ödemediğim için çok uyguna geldi.

QL egzama şampuanın ilk kullanımında dahi kaşıntılarım direk kesildi. Özellikle kabuk bağlamış bölgelerimde çok etkisini gösterdi. İki ürün arasında kararsız kalırda bana sorarsanız hiç düşünmeden bitkisel QL şampuanı alın derim. Bir kutu fiyatı 99 TL dahi olsa bir hastalığı direk tedavi ediyor. Ayrıca fiyat kıyaslaması yaparken içeriklere göre değerlendirilmeli diye düşünüyorum. Çünkü, 20 TL’ye satılan Ketoral’ın içinde 5 farklı etken madde varken, QL’in içerisinde ise 26 farklı etken madde yer almaktadır. Aslında içeriklere göre fiyat analizi yapılırsa QL daha uygun fiyata geliyor.

15 yorum

 1. Saçlarımda kaşıntı, kepek, kızarıklık gibi belirtilerin hiç biri yoktu. Yaklaşık 1,5 aydır saçlarımı ne kadar yıkarsam yıkayayım ne kadar şampuan kullanırsam kullanayım sanki hiç yıkanmamış gibi tel tel yağlı bir görüntüsü vardı. Sorunumu paylaştığım site de Ketoral şampuanı önerdiler. En azından 2 gün yağlanmayı engellediğini söyleyebilirim. Seboreik dermatite iyi gelir mi bilmem ama benim sorunumu kısmen çözdü diyebilirim. Yine de teşekkürler 🙂

 2. Merhabalar ,
  15 senedir devam eden saç egzaması sorunumu çok şükür çözmüş bulunuyorum. Benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan insanlara bir yardımım olsun diye yazmak istedim. Yıllarca bu sıkıntıyla uğraştım. Cildiyeye gittiğim zaman bana ya ketoral yada konazol sampuan veriyordu. Kullandığım zaman işe yarıyordu fakat bıraktığım anda yine saç diplerinde kaşıntı, kızarıklık, döküntü oluşuyordu. Süreklide kullanmamak gerekiyormuş zaten. Artık saçımı açık bırakamıyordum. Bir gün kızım ben bir araştırayım dedi. Ve yurt dışında yaşayan bir hanımefendi de bundan muzdaripmiş, ve oda deneyip bu rahatsızlığı olanlara yardımcı olmak istemiş. ( iyi ki yayınlamış burdan ona da teşekkür ederim 😁) seboreik dermatit diye yani saç egzamasıyla ilgili bir video yayınlamış. Kızımla birlikte izledik ve denemekten ne çıkar diyerek önerdiği QL egzama şampuanını sipariş verdik. 3 al 2 kampanyasından yararlanıp kapıda ödeme ile sipariş verdik. Ertesi gün şampuan sapasağlam elimizdeydi. Şampuanın yanında bir de karbonatlı sudan bahsediyordu. bu ikisini yaptığımda 2 günde şikayetlerim iyileşmeye başladı. ben şok 😊 hem evdeki malzemelerle , hem de bitkisel içerikli doğal bir şampuanla… Karbonatlı suyun tarifini sizlerle paylaşıyorum;
  1 Bardak su
  Silme çay kaşığı yemek karbonatı (Sodyum bikarbonat) iyice karıştırıp çözdürüyoruz. Bu karışımı sabah ve akşam yemeklerden yarım saat önce aç karnına içiyoruz. bu şekilde bazik bir su elde etmiş oluyoruz. Faydalarını siz de araştırabilirsiniz.
  Tansiyon hastalarının kullanmaması gerektiğine dair bir yazı da okudum. Ben bir zararını ya da yan etkisini görmedim. Yıllardır seboreik dermatit belirtilerini yoğun şekilde yaşayan biri olarak bu iki önerimi denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Birilerine yardımcı olabilir ve bu hastalığı tedavi etmelerine vesile olursam ne mutlu bana 🙂 Herkesin şifalanması dileğiyle…

 3. Hemen hemen bütün doktorların seboreik dermatit teşhisi koyduğu bütün hastalara reçete ettiği kortizonlu şampuan. Kısa süreli rahatlama sağlasa da uzun vade de zararının bulunduğu kanıtlanmıştır. Farklı birçok kaynaktan edindiğim bilgiye göre kortizonun, uzun süreli kullanımlarda alerjik reaksiyonlar, cilt döküntüsü, kaşıntı, akne oluşumu, mide bulantısı gibi rahatsızlıklara neden olduğu saptanmıştır. Kesin tedavi ve iyileşme sağlamayan bu şampuan, kısa süreli rahatlama sağlasa da kullanmaktan kaçınılmalıdır. Saç ve deriye daha az yan etkisi bulunan losyon ve şampuanlar tercih edilmelidir. Vücudumuzun bir yerini tedavi ederken başka bir yerini tehlikeye atmamalıyız. Kesinlikle alternatif olarak bile düşünmeyin derim. Yine de takdir sizlerin tabii ki…

 4. Saç diplerimde aşırı kaşıntı, kızarıklık, kepek ve döküntü yoktu. Benim sorunum saçlarımın banyodan sonra kurutur kurutmaz yağlanmasıydı. Ne kadar yıkarsam yıkayayım ne kadar şampuan kullanırsam kullanayım hiç yıkanmamış gibi tel tel ve yapış yapış oluyordu. Kadınlar kulübüne sorunumu yazdığımda yorumlarda ketoral şampuanı önerdiler. Eczaneden temin ettiğim şampuan umduğumdan daha küçüktü ve Allah’tan haftada iki defa kullanmam gerektiğini söylediler 🙂 Aynen eczacının dediği gibi kullandım ve sonuç aldım. Seboreik dermatit rahatsızlığı olanlara etki eder mi bilmem ama ben memnun kaldım. Teşekkürler 🙂

 5. Merhabalar, 8 yaşındaki oğlumun saç diplerinde konak tarzı kuruluk, döküntü ve kaşınma başladı. Pandemi nedeniyle çok ileri tarihe cildiyeden randevu aldık. Fakat çocuk kaşıntıdan sürekli ağlıyor ve okula gitmek istemiyor. En azından randevu tarihine kadar oğlumu rahatlatacak ne kullanabiliriz? Ketoral şampuanı kullansak 18 yaş altı olduğundan zararı olur mu? Lütfen soruma cevap verirseniz çok sevinirim. herkese iyi günler ve geçmiş olsun.

 6. saç diplerim çok fazla kaşınıyordu. Fakat benim ne kızarıklığım ne kepeğim ne de döküntüm vardı. Çevrenin dikkati çekecek kadar kaşıntı olunca eczacım ketoral şampuanını verdi. Hafta da 2 gün kullanmamın yeterli olacağını söyledi ve dediği gibi kullandım. Yıkadığım gün kaşıntım yok, sonraki günler yine var. Diğer şampuanlarda da aynı etki oluyor. Velhasıl kelam ben hiç bir faydasını ya da zararını görmedim. Olsa da oluuuurrr olmasa da… Eczane de reçeteyle satılacak aman aman bir ürün değil, ben memnun kalmadım.

 7. Saç diplerimde bir süredir yoğun kaşıntıyla beraber kepek şeklinde kabuklanma ve döküntüler vardı. Google den ketoral kullananların yorumlarını okuduğumda bu şampuanı almaya karar verdim. Doktora yazdırmakla uğraşmamak adına eczaneden aldım. İlk yıkamam da kaşıntım yoktu, kepekler azalmıştı. Hafta da 2 defa kullanmamı söyleyen eczacımın, kullanmadığım günlerde egzamamın alevlendiğinden haberi yoktu tabi. Ben rahatlatıyor diye hergün kullanmaya başladım. 15 gün içerisinde saç tellerimde incelme, kopma ve dökülmeler oluştu. Canım saçlarım daha da berbat bir hal aldı. Hemen eczacımı arayıp sorduğumda içerinde bulunan Ketokonazol ün sürekli kullanımlarında bu gibi yan etkilerinin olduğunu ve hemen kullanmayı kesmem gerektiğini söyledi. çaresiz kullanmayı bıraktım. İyi ki de bırakmışım çünkü kafamda saç diye bir şey kalmayacaktı. Siz siz olun kafanıza göre iş yapmayın ve söylenilenin dışına çıkmayın. Yoksa benim gibi istenmeyen etkilerle karşılaşabilirsiniz.

 8. Herkes kötü yorumda bulunmuş fakat ben de işe yaradı. Tabi bu şampuanı kullanırken yediğime ve içtiğime de dikkat ediyorum. Aynı zamanda hafta da iki defa bu şampuanı kullanmadan önce saçlarımı hakiki zeytinyağı ile yağlayıp 3 saat bekletiyorum. Zeytinyağından mıdır, şampuanın etkisi midir bilmem ama şimdilik memnunum. Herkesin yapısı ve seboreik dermatit nedeni farklı olduğundan kimine fayda sağlarken kimine zarar vermesi çok normal. Belki hassas ciltler için kimyasal oranı daha düşük şampuanlar tercih edilebilir. Herkesin bu hastalıktan kurtulması dileğiyle hayırlı günler.

 9. Ketoral şampuanı 20 gündür hafta da 2 defa olacak şekilde kullanıyorum. Kafa derimde oluşan kabuklanmaları bitirmese de azalttı. Fakat kullanmadığım günlerde kaşıntım hep oluyor. Mükemmel sonuç verdi diyemem, kişiden kişiye değişebilir denenebilir belki.

 10. Dermatologların bir dönem çok fazla reçete ettiği Ketoral şampuanı eczanemizde satmaya başladık. Fakat kullananlardan çok fazla şikayet alınca bu ürünü hemen raflarımızdan indirdik. Çünkü kaşıntı da artış, saçlarda sertleşme ve dökülme, kabuklanma vs. gibi geri dönüşler çok fazlaydı. Olumlu bir dönüş yok denecek kadar azdı. Eczacı olarak bu ürünü tavsiye etmiyoruz ve Sağlık Bakanlığının kesinlikle bu ürüne müdahele etmesi gerektiğini düşünüyoruz ve gerekli mercilere şikayetimizi dile getirdik. Umarım en kısa sürede gereken yapılır ve daha fazla kişi mağdur olmaz. sağlıklı günler diliyorum.

 11. Benim gibi saç egzaması olan arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldığım ketoral şampuan ben de tam bir hayal kırıklığı yarattı. İlk kullanımımdan itibaren kaşıntımı hafifletse de saç diplerimde kızarıklığa ve yoğun saç dökülmelerine sebep oldu. O kadar çok dökülmem oldu ki sanki kemoterapi alıyormuşum gibi. Şampuandan olduğunu fark edince hemen kullanmayı bıraktım. Saç egzamam geçsin derken az daha kel kalıyordum. Şimdi dökülen saçlarım için çare arıyorum. Kesinlikle günlük kullanım için uygun olmayan zararlı bir kimyasal. Doktorun reçete etmesi ya da eczanede satılması sizi yanıltmasın. Umarım bu hastalıktan kurtulmak isteyenler olarak güzel ve kalıcı bir ürün bulabiliriz.

 12. Merhaba arkadaşlar,
  Kafa derimde yoğun kaşıntı ve kızarıklık şikayetiyle gittiğim doktorumdan seboreik dermatit olduğumu öğrendim. Doktor ketoral şampuan kullanmamı söyledi, fakat benim kafam çok karıştı. Çünkü çok fazla olumsuz yorum var ve korktum açıkçası. Lütfen bu şampuanı kullanıpta memnun kalanlar ya da zararını görenler yazabilir mi? şimdiden teşekkür ederim.

 13. Uzun zamandır seboreik dermatit hastası olarak kullandığım şampuanlar içerisinde en faydasız ve zararlı olanı diyebilirim. Doktorların bu şampuanı reçete etmesine bir türlü anlam veremiyorum. Çünkü bu şampuan içerisinde bulunan ketokonazol maddesi, kafa derimde kızarıklık ve irritasyona sebep oldu. Aynı zamanda derim kabardı ve pul pul dökülmelerim arttı. Doktor arkadaşıma sorduğumda ketokonazol maddesinin çok ağır olduğunu ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet vereceğinden bahsetti ve hemen kullanmayı bırakmamı söyledi. Kaş yapalım derken gözümüzden oluyorduk. Lütfen çok iyi araştırın çünkü her ürün herkes de aynı sonucu vermeyebiliyor. Size nacizane tavsiyem daha bitkisel içerikli doğal şampuanları kullanmanız. İyi günler.

 14. Doktorumun tavsiyesi üzerine aldığım ketoral şampuan, kullandığım süre boyunca beni rahatlattı. Fakat hem şişenin küçük olması ve çabuk bitmesi yüzünden hem de bıraktığım anda eski halinden daha kötü olmasından mütevellit bir daha almadım. Onun yerine QL egzama şampuanını buldum. İçerisinde bulunan climbazole etken maddesi çok daha etkili ve tedavi odaklı olduğundan çok memnun kaldım. Kampanyalı fiyatına denk geldiğimden fiyatı da çok uygundu. İki şampuanı da deneyen biri olarak kesinlikle QL egzama şampuanı diyorum. Egzamasız, sağlıklı günler diliyorum.

 15. Yaklaşık 10 yıldır mevsim geçişlerinde ve stresli olduğum dönemlerde alevlenen saç egzamam, ketoral şampuanla biraz olsun geçmişti. Kabuklanmalarım ve kızarıklıklarım azaldı fakat saçlarım inanılmaz sertleşti ve kaşıntım 2. yıkamamdan sonra tekrar devam etti. Daha fazla kaşıntıya dayanamadığımdan yarısında şampuanı kullanmayı bıraktım. Ben de bir işe yaramadı. Param da ürün de çöp oldu malesef.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*