QL Egzama ve Kepek Şampuanı

Kış aylarının başlamasıyla beraber vücudunun nem oranının düşmesi ve cildinizin soğuk havalara karşı korunmasız kalması sonucunda egzama başlangıçları meydana gelmektedir. Her egzama başlangıcı soğuk hava şartlarında başlamadığı gibi bahar aylarının girmesiyle sonlanmayabilir. Yaz aylarında dahi kullandığınız koruyu kremler, sabunlar ve kimyasal şampuanlarda saç egzamasının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Erken teşhis edilmesiyle beraber tedavi sürecinin başlanmaması durumunda iyileşme süreci 3 katına kadar uzayabilmektedir.

Avrupanın en çok tercih edilen egzama şampuanı

Pullaşma, kızarıklık, kabarcıklar ve kaşınma seboreik dermatit hastalığına yakalandığınızın net göstergesidir. Genel olarak baş kısmının ortasından başlayarak enseye doğru yayılmaya başladığı için saç derisinin gözle görülmeyen bölgelerinden yayılmaya başlar. Epidermis hücre tabakasını kalınlaştırarak kurumasına sebep olur. Yağ tabakasının kurumasıyla beraber lezyonlara ve yoğun bir kaşıntıya neden olmaktadır.

Saçta çıkan seboreik dermatit (egzama) tedavisi iki farklı yöntem ile bilimsel etkisini göstermiştir. İlk etapta banyo yaparken kullandığınız temizleyici şampuanların yerine klimbazol içeren egzama şampuanlarını tercih etmeniz gerekir. Climbazol, saç derisinde oluşan yağlı egzamalar ve yoğun kepekler için kullanılan etken maddedir. Ölü derilerin vücuttan atılmasını sağlayarak %70 oranında ki mantarları tamamen öldürür.

Climbazole içeren Sağlık Bakanlığı onaylı egzama şampuanlarından sonra tedaviye son verebilmeniz için Dermatoloji uzmanınına muayene olmanız tavsiye edilir. Çözüm önerisi olarak alerjik reaksiyonları durdurmak amaçlı kortizon krem ile antihistaminik haplar reçete edilecektir. Oral yolla alınan ilaçlar yerel tedavi yöntemi kadar etkili olmadığı için alerji haplarının yerine antihistaminik kremler ve seboreik şampuanların kullanılması daha etkili sonuçlar vermektedir.

QL Kepek ve Egzama Şampuanı nedir, ne işe yarar?

İçerisinde barındığı 30 farklı doğal etken maddelerin birleşimiyle yağlı ve egzamalı saçlar için kullanılan medikal şampuandır. Seboreik dermatit hastalığının başlangıcıyla beraber saç diplerinde oluşan pullanmaya, yağlanma, kaşıntı ve kızarıklar için kullanılmaktadır. QL egzama şampuanının ana etken maddesi Climbazol, kafa derisinde oluşan mantarların tedavisinde kullanılan ilaç olarak bilinmektedir. Klimbozal kesinlikle bir ürün değildir, şampuanlarda tek başına kullanıldığı zaman hiç bir hastalığın tedavisinde fayda göstermemektedir.

Egzama şampuanının etkileri nelerdir

Avrupa kozmetik bünyesinde yer alan QL ilaç ekibi, Climbazol etken maddesini defne yaprağı özüyle harmanlayarak sarımsak özüyle birleştirmiştir. Karışımın yapıldığı Ar-ge çalışmaları sonucunda egzama ile birlikte kepek oluşumunun engellenmesi amaçlanmıştır. 10’dan fazla kimyagerlerin, dermatoloji uzmanlarının ve fitoterapistlerin katıldığı araştırma kurulundan 30 farklı bileşim sonucunda seboreik dermatit hastalığının tedavisinin mümkün olacağını bildirilmiştir.

Seboreik Dermatit şampuanı QL’in içeriği;

Sağlık Bakanlığı’nın tedavide başarılı olunması açıkladığı içeriklere göre alerjik ve kimyasal egzamalar için üretilen şampuanlarda barındırması şart olan içerikleri şu şekilde sıralamıştır;

 • Climbazole,
 • Defne Yaprağı,
 • Keratin,
 • Panax Ginseng Ekstraktı,
 • Soya Proteini,
 • Glucosamine HCL,
 • Çinko Glukonat,
 • Hindistan Cevizi,
 • Siyah Sarımsak Ekstraktı,
 • At Kuyruğu Ekstraktı,
 • Arginine,
 • B3 Vitamini,
 • Dul avrat otu

Tamamen doğal ve bitki özlerinden oluşan egzama formülü Türkiye’de sadece Quality Life (QL) markasında yer almaktadır. İçerik formulüzasyonunun patentini elinde bulunduran QL, benzer veya aynı içerikte kendi markasının haricinde üretim yapılamayacağını duyurmuştur. 2018-2019-2020 yıllarında üst üste eczanelerde en çok satılan seboreik dermatit şampuanı unvanını ele almıştır.

Taklit unsurlarına mahal vermemek için egzama ve kepek şampuanı içerisinde kullandığı 17 yardımcı maddeyi açıklamama kararı almıştır.

QL egzama şampuanı nasıl kullanılır?

QL şampuanın kullanım talimatı temizleyici şampuanlar ile birebir aynıdır. Yalnızca şampuanı köpürmeden önce el mayasını dolduracak şekilde egzama bölgesine yedirmeniz yeterli olacaktır. Climbozale etken maddesi suyun oksijeni ile temas ettiği zaman etkinliğini %40 oranında kaybetmektedir. Bu sebeple sıvının su ile birleşiminden önce egzamalı bölgeye masaj yöntemiyle uygulamanız yeterli olacaktır.

QL egzama şampuanı nasıl kullanılır

QL egzama şampuanını kullandıktan sonra herhangi bir komplikasyonla karşılaşma durumunuz bulunmamaktadır. Hava sıcaklığının yüksek olduğu banyo içerisinde normal oda sıcaklığına geçtiğiniz zaman kısa süreli yanma hissiyatı meydana gelebilir. Endişe edilecek bir durum kesinlikle değildir.

QL kepek şampuanını kullandıktan sonra fön makinesini orta sıcaklıkta kullanmanız önerilir. Yüksek ısı ile saç diplerine ve özellikle egzama bölgesine hava uygulanmamalıdır.

Yan etkileri nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı QL egzama ve kepek şampuanının bilinen hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kimyasal etken madde içermediği için saç diplerinde kızarma, kaşınma ve deri soyulmaması yapmamaktadır. Tüm saç tiplerinde kullanılan bir üründür ve doğal özleri sayesinde saçınızı kökten uca besler.

Bazı kullanıcılar sosyal medyalarda egzama şampuanı Quality Life markasını kullandıktan sonra saçlarda şiddetli kaşınma yaptığına yönelik bilgi paylaşımında bulunmaktadır. Egzamaya bağlı tüm kaşınmalar yaranın iyileştiğine dair bulgu olduğunu bilmemektedirler. Bu sebeple ilk kullanımdan itibaren kaşınmaların 6 saat içerisinde artıp, 24 saat içerisinde sona ermesi ürünün yan etkisinden değil, iyileştirme etkisinden kaynaklıdır.

Harici bir durumla karşılaşırsanız QL danışma ekibinde yer alan uzman doktorları 0537 382 7022 numaralı hat üzerinden arayarak şikayetinizi dile getirebilirsiniz.

QL Seboreik dermatit şampuanı eczanelerde satılır mu?

Medikal şampuanların satış noktaları genel olarak resmi internet siteleri, pazaryerleri ve medikal mağazalardır. Eczanelerde kar amacı güdüldüğü için QL şampuanı her eczanede bulamayabilirsiniz. Bunun sebebi de ecza depolarından siparişle ve yüksek fiyatlara sipariş verilerek getirilmesidir. QL markasını hızlı ve uygun fiyata satın almak istiyorsanız firmanın resmi satış siteleri ile muhatap olmanız gerekir.

Eczaneden satın almak istiyorsanız da eczacınıza gidip ecza deposundan sipariş vermesini isteyebilirsiniz. Ya da vaktiniz var ise eczanelerde satılan seboreik dermatit şampuanları yazımıza da göz atabilirsiniz. Eczaneden sipariş verdiğiniz zaman ortalama 1-3 iş günü arasında siparişiniz anlaşmalı en yakın ecza deposu tarafından tedarik edilmektedir. Trendyol veya Hepsiburada üzerinden satın alsaysanız dahi ürünler tek bir firma üzerinden gönderildiği için sadece fiyat farkını bulunmaktadır. İnternet üzerinden 400 milimini 89 TL’ye alabilirken, eczanelerde ise bu rakam 180 TL civarındadır.

QL şampuanın eczanelerde pahalıya satılmasının tek sebebi ecza deposunun ve eczanenin listeme fiyatı üzerine kar marjı koymasından kaynaklanmaktadır. Üretici firmanın tüm bayilere 90 TL üzerinden faturalandırılmasını yaptığını bilseyseniz dahi eczanelerin komisyonunu da ödeyerek ürüne sahip oluyorsunuz.

Seboreik Dermatit Şampuanını özetle;

 • %99 oranında başarı elde etmiş bir üründür.
 • Sağlık Bakanlığı tarafından test edilip onaylanmıştır.
 • Egzama yarası ve kepeklenmeyi önleyici 30 farklı etken madde bulundurmaktadır.
 • Seboreik dermatit hastalığında eczanelerde en çok satılan şampuan unvanını ele almıştır.
 • Hiç bir yan tesiri veya sağlığa zararı yoktur.
 • Patentli üründür ve paraben içermez.
 • Etkisi klinik testler sonucunda kanıtlanmıştır.
 • Memnun kalınmadığı takdirde iade ve değişim şansı mevcuttur.

Sipariş ve İletişim

QL markasına ait tüm ürünlerin en uygun fiyatlarıyla sipariş verebileceğiniz sipariş formu yazımızın hemen alt kısmında yer almaktadır.

Dilerseniz resmi satış sitesi www.qlhairserum.com adresindende aklınıza takılan soruları iletebilir, 0537 382 70 22 numaralı hattan uzman müşteri temsilcilerine bağlanabilirsiniz.

  11 yorum

  1. saç diplerimde aşırı kaşıntıyla başlayıp daha sonrasında pul pul dökülme ve kabuklanmalara neden olan durumun hastaneye gittiğimde seboreik dematit oldupunu öğrendim. Doktorum henüz hastalığın başında olduğumu, egzama şampuanlarıyla tedavi edebileceğimizi söyledi ve içerisinde climbazole denilen bir mantar öldürücüsünün bulunduğu QL seboreik dermatit şampuanını önerdi. Eczaneden aldığım bu şampuanı kullandığımda asla inanamayacağım bir sonuç ile karşılaştım. Çünkü ilk yıkamamdan sonra saç derimin nefes aldığını, sarı renkteki kabuklanmaların yok denecek kadar azaldığını gördüm. Daha fazla ilerlemeden bu hastalıktan kurtulmamı sağlayan doktorum ve QL egzama şampuanı; çoookk teşekkürler

  2. Annemin kafa derisinde oluşan aşırı kızarıklık, kaşıntı, iltihaplanma ve yaralar vardı. Akdeniz üniversitesi hastanesinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığımdan deri ve zührevi hastalıklar profesörü Sayın Hasan Dikici hocamın muayenesi sonucunda seboreik dermatit olduğunu öğrendik. Kendisinin de aralarında bulunduğu uzmanlarla QL egzama şampuanını geliştirdiklerini ve şikayetlerin %98 oranında azaldığını testlerle kanıtladıklarını dile getirdi. Düzenli olarak kullandığımızda annemin egzama belirtilerinin 21 günde iyileştiğini gördük. Hayatı boyunca kafasına sabundan başka bir şey kullanmayan annem bile artık bu şampuandan vazgeçmeyeceğini söylüyor. Varın gerisini siz düşünün

  3. Ql egzama şampuanı, Saç derimde bulunan yara ve iltihapları 3 günde iyileştirmeyi başardı. Fakat kepeklerimden %100 kurtuldum diyemem. Kullanmaya devam ediyorum herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi hoş bir kokuya sahip. Sırf kokusu için bile kullanmaya devam edebilirim 🙂

  4. Şampuan değişikliğinden dolayı saç diplerimde ve sakallarımda yoğun kepeklenmelerim başladı. Ql markasının sakal serumunu kullandığımdan tereddütsüz kepeğe karşı etkili şampuanını da alıp denedim. İlk kullanımımdan itibaren kepekten eser kalmadığını görünce ql markası hakkında yanılmadığımı anladım. Teşekkürler QL uzmanları Siz hep üretin.

  5. Çocukluğumdan beri dönem dönem yaşadığım yağlı egzamam, işten çıkarılma stresimle daha da arttığından doktorum egzama tadavim için climbazole bulunan bir şampuan almam gerektiğini söyledi. Eczaneye gittiğimde en etkili egzama şampuanın QL olduğunu öğrendiğimde hemen google arama motorundan araştırma yaptım. Eczanede 199 tl olan şampuanın trendyolda 99 tl olduğunu görünce siparişimi verdim. Sorunsuz gelen ürün favorilerim arasına girdiğinden kendi sitelerinden 3 al 2 öde kampanyasıyla çok daha ucuza almamı sağladı. Egzamanızı çok para harcamadan iyileştirmek istiyorsanız ql şampuanını bir deneyin derim 🙂

  6. Egzama şampuanı kullanıcı yorumları arasında en etkili şampuan markalarının vichy dercos, ql, sebomed ve prozinc olduğunu okudum. Hepsini ayrı ayrı incelediğimde herhangi bir yan etkisi bulunmayan % 100 bitkisel ekstraklardan üretilen defne yaprağı özlü ql egzama şampuanını denemeye krar verdim. Hızlı ve sorunsuz aldığım kargomu açıp hemen kullandığımda pul pul beyaz döküntülerimin ve kaşıntımın azaldığını, keratin ve panthenol sayesinde saçlarımın canlandığını fark ettim. bu şampuan gerçekten de seboreik dermatit olsun olmasın vazgeçilmeyecek ve herkesin denemesi gereken bir ürün.

  7. Seboreik dermatit, her yıl kış ve bahar aylarında yoğun olarak yaşadığım ve tedavi edemediğim bir sorundu. Akdeniz üniversitesinde görevli arkadaşımın tavsiyesi ile QL egzama şampuanını denedim ve İlk yıkamamdan itibaren saç egzaması belirtilerimin azaldığını gördüm. Kullanmaya devam ettikçe saç derimdeki dökülmeler,kızarıklık,kaşıntı ortadan kalktığı gibi dökülenlerin yerine yenilerinin çıktığını fark ettim. Akdeniz üniversitesi uzman dermatologlarına bu şahane ürünü ürettikleri için çok teşekkür ederim.

  8. Isparta da bayan kuaförlüğü yapıyorum. Yoğun iş temposu ve stresten alevlenen, bir türlü tedavi edemediğim yağlı egzamam vardı. kafa derimde oluşan kaşıntı, kızarıklık, kabuklanmalar o kadar rahatsız ediyordu ki gelen müşterilerim bile dile getirmeye başlamıştı. Denemediğim yöntem, gitmediğim doktor kalmadı diyebilirim. Ta ki canım müşterim Aysel ablamın tavsiyesi ile umutsuzca aldığım ql egzama şampuanı ile tanışana kadar yıllardır başımın belası olan yağlı egzamadan 8 gün gibi kısa bir sürede kurtuldum. Artık bir bayan kuaförüne yakışır güzel ve sağlıklı saçlara sahibim. İyi ki QL, iyi ki Aysel ablam

  9. Daha önce eczaneden 200 tl ye satın aldığım ql egzama şampuanını internet üzerinden 99 tl ye buldum. Sipariş vermeden önce tereddüt yaşasam da kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme imkanlarının yanında iade garantisi vermeleri satın almama neden oldu. Kargom o kadar hızlı ve iyi paketlenmiş geldi ki 3 al 2 öde kampanyasından yararlanmadığım için çok pişmanım  benim gibi hataya düşüp fırsatları kaçırmayın diye yazıyorum, kesinlikle gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

  10. Saç diplerimde aşırı kaşıntıyla başlayıp daha sonrasında pul pul dökülme ve kabuklanmalara neden olan durumun hastaneye gittiğimde seboreik dematit oldupunu öğrendim. Doktorum henüz hastalığın başında olduğumu, egzama şampuanlarıyla tedavi edebileceğimizi söyledi ve içerisinde climbazole denilen bir mantar öldürücüsünün bulunduğu QL seboreik dermatit şampuanını önerdi. Eczaneden aldığım bu şampuanı kullandığımda asla inanamayacağım bir sonuç ile karşılaştım. Çünkü ilk yıkamamdan sonra saç derimin nefes aldığını, sarı renkteki kabuklanmaların yok denecek kadar azaldığını gördüm. Daha fazla ilerlemeden bu hastalıktan kurtulmamı sağlayan doktorum ve QL egzama şampuanı; çoookk teşekkürler

  11. Ben 3 aydır kullanıyorum ve gerçekten etkisini gördüm. Açıkçası az kuruluk yaptı ama krem veya serum ile bunu geçirebiliyorum. Firmanızın serumları kokusu ve saça vermiş olduğu yumuşaklık da harika. 3 al 2 öde ile mutlaka farklı birkaç ürününüzü de almayı istiyorum. Sağlıcakla kalınız.

  Bir yanıt bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


  *