Hayatınızın bazı dönemlerinde stres, yoğun çalışma temposu veya uykusuzluk seboreik dermatit hastalığına neden olabilir. Bu tarz hastalıkların tedavine uzman hekimler tarafından yapılan muayene sonucuna göre başlanmaktadır. İleride dereceye gelmiş bir egzamanız var ise ve saç derinizin kaşıntısı da bunun üzerine ekleniyorsa eczanelerde satılan egzama şampuanlarını kullanmanız tavsiye edilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olarak satılan seboreik dermatit şampuanların içerisinde climbazole etken maddesi yer almaktadır. Saç derisinde ki zararlı mantarların kafa tasına yayılmasını engelleyerek egzamanızın büyümesini önlemektedir. Sağlığınız için kullanmanız gereken seboreik dermatit şampuanınızı mutlaka doktorunuzun tavsiyesi üzerine satın almanızı tavsiye öneriyoruz.

seboreik dermatit şampuanı tavsiyeleri

Sağlık Bakanlığı Onaylı Seboreik Dermatit Şampuanlar Nelerdir?

Eczanelerde satılan egzama şampuanlarının tamamı güvenilir değildir ve Bakanlık izni bulunmamaktadır. Kozmetik ürün adı altında üretildikleri için OTS yani tezgah üstü medikal ürün olarak nitelendirilmektedir. Seboreik dermatit hastalığını tedavi etmeye yönelik içerikleri kesinlikle bulunmamaktadır. Saç egzaması cildiye hastalığı olduğu için yalnızca Sağlık Bakanlığının formulize ettiği içerikler kullanılarak piyasaya sürülmektedir. İnternet üzerinde veya eczanelerde gördüğünüz egzama şampuanları yalnızca kepeklenmeyi önlemektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı egzama şampuanların içerisinde kesinlikle ”Climbazole + Glukozamine + Keratin + Defne Yaprağı Özü” bulunması şarttır. Klimbazole Avrupa’da bilindiği gibi en etkili mantar öldürücülerden biri olduğu için seboreik dermatit şampuanlarının içerisinde kullanılması zorunludur. Glukosamine ve keratin de saç derisinin yenilenerek zararlı mantarlara karşı bağışıklık kazanmasını sağlamaktadır. Defne yaprağı ise de glikoz, kolestorel ve trigliserit seviyelerini düşürerek saçın esansiyel yağlanmasını azaltmaktadır.

sağlık bakanlığı onaylı seboreik dermatit şampuanları

Sağlık bakanlığı onaylı eczanelerde satılan şampuanlardan etki görmek istiyorsanız uzmanların tavsiye ettiği 4 etken maddeyi bir arada bulunduran ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Haricinde kullanılan seboreik egzama şampuanları uzun vadede etki göstermeyecek,  yalnıza kepeklenmeyi önleyecektir.

Şimdi o zaman dilerseniz gelin, eczanelerde satılan sağlık bakanlığı onaylı seboreik dermatit şampuanlar nelerdir ve hangi içeriklerden oluşturmaktadır detaylı olarak ele alalım. İncelememizi bitirdikten sonra hastalığınıza uygun şampuan türünü belirlemeniz de ve en ucuz fiyatlara satın almanızda yardımcı olacağız.

Eczanelerde satılan en iyi seboreik dermatit şampuan isimleri

Eczanelerde en çok satılan egzama ve kepek şampuanlarının satış adedine göre sıralaması verilmiştir. Türkiye genelinde ki tüm ecza depolarında, eczanelerde ve perakende hizmet veren internet sayfalarını toplam satış rakamları ele alınarak hazırlanmıştır. Tüm veriler, Sağlık Bakanlığı ve İstatistik kurumuna aittir.

sağlık bakanlığı onaylı en etkili seboreik dermatit şampuanı

Eczanelerde satılan en etkili seboreik dermatit şampuanları arasında açık ara farkla satış rekorları kıran QL markasıdır. Akdeniz Üniversitesi Teknokentinde geliştirilmiş olan QL seboreik şampuanın Ar-ge çalışmasında onlarca Dermatoloji uzmanı, eczacılar ve kimyagerler çalışmıştır. Dermatolojik olarak da test edilen bu ürünün diğer seboreik dermatit şmapuanlara karşı öne çıkaran bir çok özelliği bulunmaktadır. Kaşıntı ve kepeklenmeyi anında kesmesi kullanıcılar tarafından beğenilen özelliklerinden biridir.

Vichy, Sante Plus, Romolent ve Ketoral markalarının içerisinde climbazole oranı oldukça düşüktür. Bu sebeple düzenli kullanımda fayda göstermektedir ancak saç egzamasını tedavi ettiğine yönelik bilimsel bir çalışmaları bulunmamaktadır. Bundan dolayı kullanıcı deneyimleri genel olarak olumsuz ve nötr olarak bilinmektedir.

Seborek dermatit şampuanı eczane fiyatları

Eczanelerde satılan seboreik dermatit şampuanı ile internet üzerinde satılanlar arasında ciddi bir fiyat farkı bulunmaktadır. Bunun başlıca sebebi ise ecza depolarının ve eczanelerin kendi komisyonunu eklemesinden kaynaklanmaktadır. Kdv, sigorta, maaş ve diğer personel giderleri de eklenince ürün maliyetinin üzerine %50 oranın kar marjı uygulanmaktadır.  Sadece eczaneden alışveriş yapan müşteriler için de bu rakamların ödenmesi artık oldukça güç olmaya başlamıştır.

QL seboreik dermatit şampuanı eczane fiyatı

QL seboreik dermatit şampuanın eczane satış fiyatı 159, Trendyol satış fiyatı ise 99 TL’dir. İki farklı mağazadan yaptığınız alışveriş sonucunda size gelecek ürün aynı firmaya aittir. İnternet üzerinden satın aldığınız ürünü üretici firma kargolamakta, diğer ürünü ise ecza deposu göndermektedir. Siz sadece eczaneye ve ecza deposuna boşu boşuna komisyon ödemek zorunda kalmış oluyorsunuz.

Vichy, Sante Plus, Romolent ve Ketoral şampuanın eczane fiyatları da QL ile hemen hemen benzerdir. Perakende fiyatına alındığı zaman eczanelere göre %60 oranında daha uygun fiyata satın almış oluyorsunuz. Burada takdir tamamen kullanıcılarımıza aittir. Dilerseniz yüksek meblağlar ödeyerek aynı gün içerisinde eczaneden, dilersenizde yarı fiyatına 2 iş günü içerisinde adresinize sipariş verebilirsiniz.

Eczanelerde satılan en etkili seboreik dermatit şampuanı hangisidir?

Seboreik dermatit tedavisinde kullanılan en iyi egzama şampuanı kullanıcı deneyimlerinden ve dermatolojik testlerden %100 başarı ile geçmiş Quality Life’dır. Müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutan QL seboreik dermatit şampuanının Google arama motorlarında ve Trendyol’da hiç bir olumsuz yorumu bulunmamaktadır. Ürünün içeriği Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olduğu için düzenli kullanım yapıldığı zaman etki görülmeme gibi bir durumu söz konusu dahi değildir.

7 günde seboreik dermatiti tedavi eder

QL Seboreik Dermatit Şampuanı

Tüik verilene göre de eczanelerde satılan sağlık bakanlığı onaylı QL markasının iade oranını %0 olarak açıklamıştır. 4 yıl içerisinde eczanelerden satılan QL seboreik dermatit şampuandan memnuniyetsiz dile getirilip iade eden hiç bir müşteri bulunmamaktadır. Bundan dolayı eczaneler QL seboreik şampuan için stoklu çalışmayı kabul etmiştir.

QL seboreik dermatit şampuanın etkisi klinik test verilerine bilimsel çalışmalara göre kanıtlanmıştır. Amerika Sağlık Bakanlığı FDA tarafındanda 2020 yılında onay olarak Türkiye’den 50 milyon ön sipariş verilmiştir. Kısa süre içerisinde tüm dünya tarafından etkisinin kabul edileceği QL markası, Türkiye pazarından ciddi satış rakamlarına ulaşmaktadır.

QL egzama ve kepek şampuanı sipariş ver

Uzmanlar, kısa sürede egzama hastalığınızı anında iyileştirmek isteyenler için QL seboreik dermatit 400 ml. şampuanı önermektedir. Sizde hemen eczanıza danışın veya 0537 382 70 22 numaralı hattımızdan uzman hekime bağlanarak ücretsiz destek alın. Unutmayın, seboreik dermatit tedavisiz değildir.!