Eczanelerde Satılan Seboreik Dermatit Şampuanları

Hayatınızın bazı dönemlerinde stres, yoğun çalışma temposu veya uykusuzluk seboreik dermatit hastalığına neden olabilir. Bu tarz hastalıkların tedavine uzman hekimler tarafından yapılan muayene sonucuna göre başlanmaktadır. İleride dereceye gelmiş bir egzamanız var ise ve saç derinizin kaşıntısı da bunun üzerine ekleniyorsa eczanelerde satılan egzama şampuanlarını kullanmanız tavsiye edilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olarak satılan seboreik dermatit şampuanların içerisinde climbazole etken maddesi yer almaktadır. Saç derisinde ki zararlı mantarların kafa tasına yayılmasını engelleyerek egzamanızın büyümesini önlemektedir. Sağlığınız için kullanmanız gereken seboreik dermatit şampuanınızı mutlaka doktorunuzun tavsiyesi üzerine satın almanızı tavsiye öneriyoruz.

seboreik dermatit şampuanı tavsiyeleri

Sağlık Bakanlığı Onaylı Seboreik Dermatit Şampuanlar Nelerdir?

Eczanelerde satılan egzama şampuanlarının tamamı güvenilir değildir ve Bakanlık izni bulunmamaktadır. Kozmetik ürün adı altında üretildikleri için OTS yani tezgah üstü medikal ürün olarak nitelendirilmektedir. Seboreik dermatit hastalığını tedavi etmeye yönelik içerikleri kesinlikle bulunmamaktadır. Saç egzaması cildiye hastalığı olduğu için yalnızca Sağlık Bakanlığının formulize ettiği içerikler kullanılarak piyasaya sürülmektedir. İnternet üzerinde veya eczanelerde gördüğünüz egzama şampuanları yalnızca kepeklenmeyi önlemektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı egzama şampuanların içerisinde kesinlikle ”Climbazole + Glukozamine + Keratin + Defne Yaprağı Özü” bulunması şarttır. Klimbazole Avrupa’da bilindiği gibi en etkili mantar öldürücülerden biri olduğu için seboreik dermatit şampuanlarının içerisinde kullanılması zorunludur. Glukosamine ve keratin de saç derisinin yenilenerek zararlı mantarlara karşı bağışıklık kazanmasını sağlamaktadır. Defne yaprağı ise de glikoz, kolestorel ve trigliserit seviyelerini düşürerek saçın esansiyel yağlanmasını azaltmaktadır.

sağlık bakanlığı onaylı seboreik dermatit şampuanları

Sağlık bakanlığı onaylı eczanelerde satılan şampuanlardan etki görmek istiyorsanız uzmanların tavsiye ettiği 4 etken maddeyi bir arada bulunduran ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Haricinde kullanılan seboreik egzama şampuanları uzun vadede etki göstermeyecek,  yalnıza kepeklenmeyi önleyecektir.

Şimdi o zaman dilerseniz gelin, eczanelerde satılan sağlık bakanlığı onaylı seboreik dermatit şampuanlar nelerdir ve hangi içeriklerden oluşturmaktadır detaylı olarak ele alalım. İncelememizi bitirdikten sonra hastalığınıza uygun şampuan türünü belirlemeniz de ve en ucuz fiyatlara satın almanızda yardımcı olacağız.

Eczanelerde satılan en iyi seboreik dermatit şampuan isimleri

Eczanelerde en çok satılan egzama ve kepek şampuanlarının satış adedine göre sıralaması verilmiştir. Türkiye genelinde ki tüm ecza depolarında, eczanelerde ve perakende hizmet veren internet sayfalarını toplam satış rakamları ele alınarak hazırlanmıştır. Tüm veriler, Sağlık Bakanlığı ve İstatistik kurumuna aittir.

sağlık bakanlığı onaylı en etkili seboreik dermatit şampuanı

Eczanelerde satılan en etkili seboreik dermatit şampuanları arasında açık ara farkla satış rekorları kıran QL markasıdır. Akdeniz Üniversitesi Teknokentinde geliştirilmiş olan QL seboreik şampuanın Ar-ge çalışmasında onlarca Dermatoloji uzmanı, eczacılar ve kimyagerler çalışmıştır. Dermatolojik olarak da test edilen bu ürünün diğer seboreik dermatit şmapuanlara karşı öne çıkaran bir çok özelliği bulunmaktadır. Kaşıntı ve kepeklenmeyi anında kesmesi kullanıcılar tarafından beğenilen özelliklerinden biridir.

Vichy, Sante Plus, Romolent ve Ketoral markalarının içerisinde climbazole oranı oldukça düşüktür. Bu sebeple düzenli kullanımda fayda göstermektedir ancak saç egzamasını tedavi ettiğine yönelik bilimsel bir çalışmaları bulunmamaktadır. Bundan dolayı kullanıcı deneyimleri genel olarak olumsuz ve nötr olarak bilinmektedir.

Seborek dermatit şampuanı eczane fiyatları

Eczanelerde satılan seboreik dermatit şampuanı ile internet üzerinde satılanlar arasında ciddi bir fiyat farkı bulunmaktadır. Bunun başlıca sebebi ise ecza depolarının ve eczanelerin kendi komisyonunu eklemesinden kaynaklanmaktadır. Kdv, sigorta, maaş ve diğer personel giderleri de eklenince ürün maliyetinin üzerine %50 oranın kar marjı uygulanmaktadır.  Sadece eczaneden alışveriş yapan müşteriler için de bu rakamların ödenmesi artık oldukça güç olmaya başlamıştır.

QL seboreik dermatit şampuanı eczane fiyatı

QL seboreik dermatit şampuanın eczane satış fiyatı 159, Trendyol satış fiyatı ise 99 TL’dir. İki farklı mağazadan yaptığınız alışveriş sonucunda size gelecek ürün aynı firmaya aittir. İnternet üzerinden satın aldığınız ürünü üretici firma kargolamakta, diğer ürünü ise ecza deposu göndermektedir. Siz sadece eczaneye ve ecza deposuna boşu boşuna komisyon ödemek zorunda kalmış oluyorsunuz.

Vichy, Sante Plus, Romolent ve Ketoral şampuanın eczane fiyatları da QL ile hemen hemen benzerdir. Perakende fiyatına alındığı zaman eczanelere göre %60 oranında daha uygun fiyata satın almış oluyorsunuz. Burada takdir tamamen kullanıcılarımıza aittir. Dilerseniz yüksek meblağlar ödeyerek aynı gün içerisinde eczaneden, dilersenizde yarı fiyatına 2 iş günü içerisinde adresinize sipariş verebilirsiniz.

Eczanelerde satılan en etkili seboreik dermatit şampuanı hangisidir?

Seboreik dermatit tedavisinde kullanılan en iyi egzama şampuanı kullanıcı deneyimlerinden ve dermatolojik testlerden %100 başarı ile geçmiş Quality Life’dır. Müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutan QL seboreik dermatit şampuanının Google arama motorlarında ve Trendyol’da hiç bir olumsuz yorumu bulunmamaktadır. Ürünün içeriği Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olduğu için düzenli kullanım yapıldığı zaman etki görülmeme gibi bir durumu söz konusu dahi değildir.

7 günde seboreik dermatiti tedavi eder
QL Seboreik Dermatit Şampuanı

Tüik verilene göre de eczanelerde satılan sağlık bakanlığı onaylı QL markasının iade oranını %0 olarak açıklamıştır. 4 yıl içerisinde eczanelerden satılan QL seboreik dermatit şampuandan memnuniyetsiz dile getirilip iade eden hiç bir müşteri bulunmamaktadır. Bundan dolayı eczaneler QL seboreik şampuan için stoklu çalışmayı kabul etmiştir.

QL seboreik dermatit şampuanın etkisi klinik test verilerine bilimsel çalışmalara göre kanıtlanmıştır. Amerika Sağlık Bakanlığı FDA tarafındanda 2020 yılında onay olarak Türkiye’den 50 milyon ön sipariş verilmiştir. Kısa süre içerisinde tüm dünya tarafından etkisinin kabul edileceği QL markası, Türkiye pazarından ciddi satış rakamlarına ulaşmaktadır.

QL egzama ve kepek şampuanı sipariş ver

Uzmanlar, kısa sürede egzama hastalığınızı anında iyileştirmek isteyenler için QL seboreik dermatit 400 ml. şampuanı önermektedir. Sizde hemen eczanıza danışın veya 0537 382 70 22 numaralı hattımızdan uzman hekime bağlanarak ücretsiz destek alın. Unutmayın, seboreik dermatit tedavisiz değildir.!

  19 yorum

  1. Seboreik dermatit şampuanları arasında bitkisel içerikli Head & shoulders ile QL arasında kalmıştım. İkisini de alıp deneyerek tecrübelerimi aktarma kararı aldım. Öncelikle herkesin bildiği head & shoulders seboreik dermatit şampuanından başlamak istiyorum. Saçlarımda ki kepeklenmeyi durdurma konusunda gayet başarılı ama kesinlikle bir egzama şampuanı değil. Kaşıntıları ve kızarıklıkları hayatta durdurmuyor. Bundan dolayı sadece kepek sorunu olanlar için head & shoulders kullanılmasını tavsiye ediyorum. Şayet, kaşıntılı bir egzamanız var ise QL seboreik dermatit şampuanını almanızı öneriyorum. İçerisinde ekstra olarak Climbazole ve defne yaprağı özü bulunduğu için saç derisinde ki zararlı egzama mantarlarının öldürülmesinde etkin rol oynuyor.

  2. Eczanelerde satılan seboreik dermatit şampuanları arasında en etkili marka Quality Life’tır. Eczanelerden onlarca şampuan almama rağmen etkisini gördüğüm tek üründü. Ürününün Akdeniz üniversitesinde üretilmiş olması da bana çok güven vermişti. Bu güvenimi boşa çıkarmadığınız için eczacı arkadaşıma ve Akdeniz üniversitesi doktorlarına çok teşekkür ediyorum.

  3. Akdeniz üniversitesi dermatoloji uzmanları tarafından üretilmiş QL seboreik dermatit şampuanının %100 etkisini görmeniz için kullanmanız şarttır. Hiç düşünmeden sipariş verebilir, anında kapıda ödeme yapabilirsiniz. Çünkü devlet güvencesi olduğu için memnun kalmadığınız takdirde 30 gün içerisinde değişim ve iade şansına sahipsiniz. Bundan dolayı gönül rahatlığıyla denemenizi tavsiye ediyorum. Benim 15. günümde egzamam tamamen ortadan kalkmıştı ve kepeklenmem son buldu.

  4. Merhabalar, sirtnizde satışını yaptığınız seboreik dermatit şampuanı Quality Life markasından 3 kutu sipariş vermek istiyorum. Kapıda kredi kartı ile sipariş vermek istiyorum. 3 kutu 199 TL kampanyanız halen devam ediyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

  5. İnternet üzerinde satılan ketoral ve konazal şampuanları kullananlara inanmıyorum. Eczaneden alsanız dahi bu ürünlerin ağzına kadar petrol atıkları ve diğer kimyasal ürünleri barındırdığını bilmiyor musunuz? Sizde ki bu cesareti halen anlamıyorum. Sağlığınız hiç bir şeyden önemli değildir. Bundan dolayı paranıza kıyın ve QL seboreik dermatit gibi bitkisel şampuanlardan alın, kafanız rahat olsun.

  6. Eczaneden aldığım konazol ve ketoral şampuanlar seboreik dermatite iyi gelmişti fakat kullanmayı bırakınca eski haline döndü. Bu durumu doktoruma anlattığım zaman o ürünlerin içerisinde kimyasal etken maddeler olduğu için geçici çözüm olduğunu beyan etti. Bitkisel içerikli egzama şampuanlarını kullanırsam daha çok faydalı olacağını ve saç derimin bağışıklık kazanacağını dile getirdi. Bunun üzerinde bende google arama motorlarında eczanelerde satılan bitkisel egzama şampuanlarını araştırmaya başladım. Herkesin önerdiği QL seboreik dermatit shampoo isimli ürünü keşfettim. Denemek için bir kutu sipariş verdim. Gerçekten ilk kullanım itibaren kafamı aşırı derecede rahatlattı. 3. ayın sonunda kullanmayı bıraktım ve 2 aydır hiç bir şekilde egzama başlangıcım olmadı.

  7. Yıllardır geçmeyen seboreik dermatitimi QL defne yaprağı şampuanı iyileştirdi. Akdeniz üniversitenin mucize formulü sayesinde saçlarımda ki ekzama kaşıntısı ve kızarıklıklar bitti. bunun yanı sıra saç dökülmelerim tamamen durdu. Baştan aşağı etkili bir şampuan. Mutlaka tüm ekzama sorunu ile karşı karşıya kalanlara tavsiye ederim.

  8. Yağlı seboreik dermatit hastalığım için ilk olarak dermatoloji bölümüne gittim. Bana eczanede 20 TL’ye satılan ucuz ve kimyasal içerikli ketoral şampuanı önerdi. Bitkisel bir ürün kullanmak istediğim için satın almadım. Çünkü ketoral şampuanlar saçları dipten döküyor ve ilerleyen dönemlerde kelliğe sebebiyet veriyor. Bundan dolayı sizlerin tavsiye edebileceği bitkisel ekzama şampuanı var mıdır? Ya da aranızda QL markasını uzun süredir kullanıp da etki göremeyen oldu mu?

  9. Her şey saç diplerim de ki kaşıntıyla başladı. İlk zaman da tedavi etmediğim için ilerleyen zamanlarda büyük bir yaraya dönüştü. Bununla beraber bir çok yerimde kepeklenme ve pul pul dökülmelerim arttı. Sizin önerinizi ne olur, QL egzama şampuanından herkes çok memnun acaba bende de işe yarar mı?

  10. Ense kısmımda başlayan küçük saç kaşıntısını dahi küçük görmeyin arkadaşlar. Zamanında başlamadığım tedaviye şu an QL ile devam ediyorum. Egzamanın ilerleyen süreçlerinde artık ketoral ile kenozal şampuanlarda fayda etmiyor. 15 gün gibi kısa bir sürede bitirebileceğim tedaviyi şu anda QL ile 60 güne uzattım. Aslında bir yandan da iyi oldu. Çünkü, QL markasını 90 gün boyunca kullanan birinin ömür boyu seboreik dermatit hastalığı ile karşı karşıya kalma oranı çok düşüktür.

  11. Teşekkürler QL ilaç. Seboreik dermatit şampuanınızın içerisinde yer alan Defne yaprağı, Klimbazol, keratin, siyah sarımsak, glucosamine, panax ginseng, soya proteini, hindistan cevizi, at kuyruğu gibi bitkisel ürünler sayesinden 20 günde egzama tedavimi sonlandırdım. Fakat saçlarımın yeni bir egzama hastalığına karşı bağışıklık kazanabilmesi için 3 ay boyunca düzenli olarak kullanacağım.

  12. Eczanelerde satılan en iyi egzama şampuanları arasında önerebileceğim kaliteleri ürünler arasında QL Quality Life markası gelmektedir. İçerisinde 26 farklı etken madde barındıran en zengin içeriğe sahip tek üründür. Akdeniz üniversitesi tarafından geliştirilmiş bir ürün olduğu için düzenli kullanımda etki görmeme gibi bir şansınız bulunmamaktadır. Kullanıcı yorumlarını okuduğunuz zaman da müşterilerin ne kadar yüksek oranda memnuniyetini olduğunu göreceksiniz. QL egzama şampuanı ile beraber eczanelerde satılan bir çok markanında ürünü bulunmaktadır, dilerseniz onları da inceleyebilirsiniz. Linki buraya bırakıyorum, inceleyebilirsiniz. https://www.qlseboreikdermatit.com/eczanelerde-satilan-egzama-sampuanlari/

  13. Saçta seboreik dermatit tedavisi için en iyi çözüm kesinlikle QL egzama şampuanı diyebilirim. yaklaşık 7 yıldır stresli olduğum dönemlerde, mevsim geçişlerinde alevlenen saç egzamam vardı. Eczacımın tavsiyesi üzerine aldığım bu şampuan, ilk kullanımımdan itibaren döküntü ve kaşıntılarımın azalmasını sağladı. Bununla birlikte saçlarımın canlanması ve hızlı uzaması da cabasıydı. Kendim kullanıp şahit olmasaydım asla böyle bir şampuan olacağına ihtimal bile vermezdim. Kesinlikle benim gibi geçmek bilmeyen saç egzamanız varsa alın aldırın. Ayrıca sitelerinde eczaneye göre çok çok daha uygun fiyatlı ve kapıda ödeme imkanı da var. Gönül rahatlığıyla siparişinizi verebilirsiniz.

  14. Bir ürünün eczanede satılıyor olması güvenilir olsa da çok para vermeyi gerektirmediğini düşünüyorum. Üreticisi olduklarını öğrendiğim ql ilaç firması işini layığıyla yapan kibar, güvenilir ve disiplinli bir firma. Hızlı ve özenli kargolaması, ilgisi, alakası, bir çok ödeme seçeneği sunması bir firmanın ürününe ve kendilerine güvendiklerini gösterir. Egzama probleminiz varsa eczaneden ziyade güvenle alıp kullanabileceğin harika bir şampuan. Saç egzamasına dair bir çok sorunuma kesin çözüm buldu ve çok uygun fiyata. Herkese tavsiye ederim. Sağlıklı günler

  15. Doktor arkadaşımın tavsiyesi üzerine eczaneden aldığım ql egzama şampuanını ilk kullandığımda saç diplerimdeki kabuklanmaların döküldüğünü ve kaşıntımın iyileştiğini gördüm. Saçlarımı sertleştirmemesinin yanı sıra içeriğindeki at kuyruğu, keratin, ginseng ekst. Sayesinde hem seboreik dermatitten kurtuldum hem de daha güçlü ve sağlıklı saçlara kavuştum. Egzamadan kurtulsam da banyoda kesinlikle olması gereken bir ürün olduğundan kendi sitesinden kapıda ödeme imkanı ile 3 al 2 öde kampanyasından sipariş oluşturdum bile 

  16. Eczanelerde satılan % 100 bitkisel olan ve saça zarar vermeyen tek egzama şampuanı diyebilirim. Yıllardır tedavi edemediğim, mevsim geçişlerinde alevlenen yağlı egzamamın kesin çözümü oldu. Yağlı egzamanın kaşıntı, kızarıklık, kabuklanma, dönem dönem yaralar bütün belirtilerini taşıyordum. Ql egzama şampuanını ilk kullanmaya başladığım andan itibaren şikayetlerim zaman içerisinde önce azaldı sonra tamamen ortadan kayboldu. Doğal olduğundan günlük kullanıma uygun ve saçı besleyip, canlandırıyor. Bir sürü para verip kimyasal şampuanlarla kendinize zarar vermeyin Unutmayın hiç bir şey sağlıktan daha önemli değil.

  17. Kafa derimde aşırı kaşıntıyla birlikte yoğun bir kepeklenme yaşıyordum. Defne yaprağının kepekte çok etkili olduğunu okudum. Bitkisel içerikli ve defne yaprağı özlü Ql egzama şampuanını buldum. Akdeniz Üniversitesi laboratuvarlarında geliştirilmesi ve olumlu kullanıcı yorumlarından ikna olup ürünü sipariş verdim. Ürün hızlı ve sağlam bir şekilde elime ulaştı. Aslında ilk kullanımımdan itibaren etkisini görmeye başlamıştım ama sizleri yanıltmamak adına şişe bitinceye kadar bekledim. Ürünün hiç bir yan etkisini görmedim. Hatta kaşıntım 3. yıkamamdan sonra kesildi ve kepekten eser kalmadı. Kullanmaya devam ediyorum ve kampanyaları yakından takip ediyorum. Güzel kampanyalarında stoklamayı düşünüyorum 😉

  Bir yanıt bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


  *