Seboreik Dermatit Tedavisi İçin Çözüm Önerileri

Halk arasında saç egzaması veya konak ismiyle bilinen seboreik dermatit hastalığının kesin çözümü bulunmaktadır fakat bazı internet siteleri algı operasyonu yaparak egzama tedavisinin zor olduğunu, doktor kontrolünün şart olduğunu söylemektedirler. Bu hurafe bilgiyi sonuna kadar okuduğunuz zaman muhtemelen özel bir hastanede çalışan uzman doktorun makalesi olduğunu göreceksiniz. Genel olarak google arama motorun Seboreik dermatit hastalığının nedenlerinden tedavisine kadar tüm bilgileri üstü kapalı olarak yazıp, hekim kontrolüne yönlendirmektedirler. Burada amaç seboreik dermatiti tedavi etmek değil, hastaneye müşteri kazandırmaktadır.

Gerçek bilgileri öğrenerek binlerce lira hastanelere para ödemek istemiyorsanız, seboreik dermatitin kolay tedavisini kullanıcılardan dinlemenizi tavsiye ediyorum. Platformumuzun içerisinde kar amacı gütmeyen ve halk sağlığı için çalışan uzman hekimlerimiz yer almaktadır. Saçta başlayan egzama (seboreik dermatit) hastalığının kaşıntılardan, kızarıklıklardan, pullanmaya kadar tüm aşamalarının nasıl tedavi edileceği hakkında ücretsiz bilgilendirme yapmaktadırlar.

Seboreik dermatitin doğal tedavi yöntemlerini öğrendikten sonra sizde deneyimlerinizi diğer kullanıcılarımız gibi internet sayfamızda yer alan yorum kısmına yazabilirsiniz. Bilgilendirmenizde yorumun doğrultu hekimlerimiz tarafından tespit edildiği anda yorumunuz onaylanacaktır. Böylelikle sizin sayenizde çözüm önerisi arayan milyonlarca egzama hastası tavsiyeleriniz üzerine şifa bulacaktır.

Sağlık Bakanlığı seboreik dermatit hastalığı için gerekli tedavi önerilerini sunmuş, hastaların deneyimleri sonucunda da başarılı sonuç elde edildiği gözlemlenirse sayfamızdan açıklanma kararı alınmıştır. Seboreik dermatitin kesin çözümünü içeren verilerin tamamı Sağlık Bakanlığı tarafından ulaştığı anda sayfamızda yayınlanmaktadır. Sizde sayfamızı sık sık ziyaret ederek güncel bilgileri ve yeni egzama tedavi yöntemleri her gün okuyabilirsiniz.

Şimdi dilerseniz gelin, uzmanların seboreik dermatit hastalığı için sundukları çözüm önerilerini ve gerçek hastalarımızın egzamadan nasıl kurtulduklarını anlattığı kısma geçelim.

En İyi Seboreik dermatit tedavisi; Öneri ve Tavsiyelerdir!

Google arama motorlarında seboreik dermatit hastalığı ile ilgili bir çok araştırma yapıyorsunuz ve tüm sitelerde yazan içeriklerin birbirinden farklı olduğunu gördüğünüz zaman tedavisi olmayan bir hastalığa yakalandığınızı düşüyorsunuz değil mi? Şayet bir hastalığa yakalandıysanız ve bu konuda kesin ve net çözüm istiyorsanız yapmanız gereken sadece uzmanları ve daha önce seboreik dermatit hastalığını geçirmiş olanların tecrübelerinden yararlanmanız olacaktır.

İnternet sitemizde kullanıcılarımız tarafından belirtilen görüşler içerisinde seboreik dermatit hastalığının en iyi tedavisinin eczanelerde satılan egzama şampuanları ve kortizon içeren ürünler olduğunu söylenmektedir. Fakat kortizon seboreik dermatiti kesinlikle tedavi etmez, sadece belirli süreliğine ortadan kaldırır. İlerleyen süreçlerde kendini tekrarladığı için geçici çözüm olarak bilinmektedir.

Seboreik dermatitin bitkisel tedavi yöntemleri arasında uzmanların şiddetle önerdiği climbazole içerikli şampuanlar ilk sırada yer almaktadır. Saç derisini dipten uca temizleyerek egzama mantarlarının öldürülmesine yardımcı olmaktadır. Kaşıntıya ve kepeke karşı etkili olmasının yanı sıra saç dökülmelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Uzmanların seboreik dermatit tedavisi için önerileri

İstanbul Üniversitesi, ODTÜ ve Akdeniz Üniversitesi dermatoloji uzmanlarının seboreik dermatit için önerdiği en iyi bitkisel tedavi edici ürün QL seboreik dermatit şampuanıdır. Uluslar arası ecza fuarlarında altın havan ödülü almış Akdeniz üniversite tarafından üretilmektedir.

Akdeniz üniversitesi eczacıları ve dermatoloji uzmanları; Seboreik dermatitin doğal tedavi için 26 farklı etken maddeyi bir arada toplayarak eşi ve benzeri olmayan QL egzama şampuanın üretimini gerçekleştirmişlerdir. Sağlık Bakanlığı’nın da desteği ile tedavisi olmayan seboreik dermatite yeni bir umut olmayı başardılar.

Türkiye’nin bir çok hastanesinde ki cildiye uzmanlarına seboreik dermatit hastalığı için muayene olmaya gittiğiniz zaman reçete edeceği tek ürün QL şampuan olacaktır. QL’in defne yaprağı, climbazole, glukozamin ve keratin gücü sayesinde saç egzamanızdan 7 ila 30 gün arasında kurtulmanız garanti edilmektedir. Bu konu ile alakalı olarak dilerseniz gelin, Akdeniz üniversitesi hekimlerimizin mucizevi buluşu ile alakalı görüşlerini hep birlikte okuyalım.

Prof. Dr. Mehmet Serhan Saçıkara’nın Seboreik Dermatit Ropörtajı; Doğal yollarla seboreik dermatit hastalığını iyileştirip kısa süre içerisinde tedavi edebilmek için bilim kurulu ile yaptığımız araştırmalar sonucunda Quality Life markası altında şampuan üretimi yapmaya karar verdik. Avrupa’nın 32 ülkesinde kullanılan ”climbazole” etken maddesini tedarik ederek üretimimize başladık. Klimbazolün ana etken madde olarak katmamızın sebebi, saç derisinde ki zararlı ekzama mantarlarını öldürerek kaşıntıları azaltmasında etkin rol oynamaktadır. Klimbazolle beraber kullandığımız defne yaprağı özü ise, egzamanın pullanmasını önleyerek kepeklenmeyi tamamen ortadan kaldırmaktadır. Arge çalışmalarımızın sonucunda 1000 kişilik gönüllü egzama hastalarımızın 998’inde başarılı olmuş bir üründür. Sayın Bakanımızın takdiri ile tıp dünyasına yeni bir şifa bulduğumuz için tüm ekip arkadaşlarıma gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Quality Life QL seboreik dermatit şampuanı, kısa süre içerisinde tüm eczanelerde bulabileceğiniz en etkili egzama şampuanı olacaktır.

Seboreik dermatit tedavisinde hastaların önerileri

Uzmanların bilimsel çalışmalarının yanı sıra seboreik dermatit tedavisini tamamlayan hastaların bu süreç içerisinde yaşadıkları zorlukları ve nasıl atlattıklarını sorduk. Doğal yolla saç ekzamasına nasıl katkı sağladıklarını ve bu süre içerisinde kullandıkları seboreik dermatit ürünlerinin hangilerinden memnun kalıp, hangi ürünlerden etki görmediklerini dinleyeceğiz. Bazı hastalarımız tek bir şampuan ile seboreik dermatite 1 ayda son verirken, kimileri ise yeterli beslenmediği için ekzama şampuanlarından etki görmediklerini dile getirmektedir.

Kullanıcı görüşlerinden iyi bir deneyim kazanabilirsiniz ama unutmayın her tedavi yöntemi her insanda işe yarayacak diye bir şey yoktur. Bundan dolayı kullanıcı yorumların tamamında önerilen tedavi yöntemlerinin kesin ve net hükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu hatırlatmayı yaptığımıza göre o zaman şimdi seboreik dermatit hastalarının saç egzamasını nasıl geçirdikleri okuyalım.

Yağlı saç egzama hastası Selami Eser: 1 yıldır süre gelen yağlı seboreik dermatit hastalığımı QL egzama ve kepek şampuanı ile ortadan kaldırdım. Uzun süredir farklı bir markanın seboreik dermatit şampuanını kullanıyordum ama yaplanmayı hiç bir şekilde durdurmuyordu. Yalnızca saç kaşıntılarımı bir nebze olsun azaltıyordu. QL seboreik dermatit şampuanını Akdeniz üniversitesi hekimi Soner Beyin tavsiyesi ile aldım. Bakanlık onaylı bir ürün olduğu için kısa sürede hem egzama, hem de yağ sorunumu tamamen ortadan kaldırdı. Her yıkamadan sonra saçlarımın daha gür ve parlak olduğunu net bir şekilde görebiliyorum, teşekkürler QL.

İleri derecede kaşıntılı ve ekzamalı Ruken Hanım: Her sene belirli aylarda meydana gelen egzamaya bağlı saç kaşınlarımdan dolayı şikayetçiydim. Beslenmeme dikkat edip, saçımı Head & Shoulders kepek şampuanı ile yıkamama rağmen bir türlü seboreik dermatit sorununu kafamdan atamadım. Bunun üzerine google arama motorlarında kaşıntılı seboreik dermatit nasıl geçer diye araştırma yaparken karşıma QL markası çıktı. İncelemeye başladığımda gerek Trendyol’dan gerekse kendi sitelerinde ki QL seboreik dermatit şampuanı kullanıcı yorumlarını okurken herkesin kaşıntılara çok iyi geldiğini söylediğini gördüm. Bunun üzerine denemek için bir adet sipariş verdim. Ürün çok güzel paketlenmiş şekilde yanında hediyesiyle beraber kapıma kadar teslim edildi. İlk kullanımda 5 dakika boyunca saçımda bekleterek denedim. İnanın, saç derimi o kadar rahatlattı ki, ilk denememde dahi kaşıntılarımı tamamen ortadan kaldırdı.

Pul pul dökülen kepekli seboreik dermatiti 1 haftada tedavi eden Emrah Avcı Bey; Başınıza gelen en kötü hastalığın seboreik dermatit olduğunu düşünüyorsanız sakın ümitsizliğe kapılmayın. Çünkü birazdan sizlere kepekli saçlarda ortaya çıkan seboreik dermatiti 7 günde nasıl iyileştirdiğimi anlatacağım. Öncelikle probiyotik gıdalarla ile multivitamin takviyesi almaya özen gösterin. Ağız yoluyla içerden beslenmenizi tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey yüksek oranda Climbazole içerikli şampuanları kullanın. Bunlar arasında benim kullandığım en iyi seboreik dermatit şampuanı 1.8 oranında QL markasıdır. Banyoya girdiğiniz zaman saçınızda 5 dakika boyunca bekletip tarak yardımıyla tüm saç derinize yediririniz. İlk gün sabah ve akşam, diğer günler ise sadece akşam yatmadan önce kullandığınız zaman maksimum 10 günde egzamanızın tamamen bittiğini göreceksiniz. (Multivitamin = Pharmaton)

  5 yorum

  1. Son yıllarda yaşadığım yoğun stresten dolayı kafa derimde kızarıklık,kabuklanma, iltihap ve yaralar oluşmuştu. Ankara da gittiğim özel bir hastanede seboreik dermatit (saç egzaması) olduğumu ve tedavi için bazı yiyeceklerin yasak olduğu bir liste ve egzamaya neden olan mantar için de climbazole etken maddesinin olduğu bir şampuan önerdi. Eczaneye uğradığımda egzama şampuanlarının çok pahalı olduğunu görünce google arama motorundan climbazollü olanları araştırdım. İçinde bulunmasının yanı sıra bu mantar öldürücünün kullanım oranı egzamayı iyileştirmede ve tekrarlamasını engelleme de oldukça önemli olduğu bilgisine ulaştm. Piyasa da %1.8 oranında üreten tek marka QL şampuanıydı. Sipariş verip kullandığımda ve doktorumun vemiş olduğu listeyi uyguladığımda 17. Günün sonunda seboreik dermatit belrtilerimin ciddi oranda azaldığını gözlemledim. Eczaneler güvenilir olabilir fakat o kadar para vermenin bir manası yok diye düşünüyorum çünkü ql egzama şampuanı bu konuda gayet başarılı ve fiyatı da çok uygun tavsiye eder, Sağlıklı günler dilerim.

  2. Aşırı kaşıntı ve kızarıklık şikayetiyle gittiğim doktoran seboreik dermatit olduğumu öğrendim. Bana bir kaç tane şampuan ve losyon önerisinde bulundu. Bunların yanında bu hastalıkta yasak olan yiyecekler listesi verdi. Önerdiği şampuanlar arasından vichy dercos ve QL egzama şampuanı kullananların yorumlarını incelediğimde hem performans hem de fiyat açısından daha uygun olan QL şampuanını sipariş verdim. Kapıda ödeme ile aldığım ürün ertesi gün özenli paketlenmesiyle elimdeydi. İlk kullanımımdan itibaren kaşıntım yok oldu, kızarıklığım hafifledi. Google den arattığım ve kullanıcı yorumlarına bakarak aldığımdan ben de ürünle ilgili memnuniyetimi belirtmek istedim. Kullanıp, memnun kalan ve yorum yapan herkese teşekkür ederim. Doğru yönlendirmeleriniz ile ben de bu hastalığıma çok kısa sürede ve kesin çözüm bulabildim. Umarım herkeste aynı etki olur ve iyileşirsiniz. Bu hastalıkla yaşamak zorunda kalmanın nasıl bir eziyet olduğunu yaşamayan bilemez çünkü. Herkese şifalar diliyorum, iyi günler.

  3. Yaklaşık 8 yıldan beri egzama belası ile uğraşıyorum. İlk önce saç derimde küçük bir bölgede başladı, sonra neredeyse saç derimin %50’sine yayıldı. Sonrasında kulağımda ve vücudumda küçük bir yerde egzama olduğunu düşündüğüm pul pul dökülmeler olmaya başladı. Cildiye bölümüne muayene oldum, birkaç doktora da göründüm ve birçok kez losyon, şampuan gibi yatıştırıcı şeyler kullandım. Eczacımın önerisiyle aldığım QL egzama şampuanının gösterdiği etkiyi bugün kadar hiçbir losyon ve şampuanda görmedim. İlk yıkamamdan itibaren pul pul dökülmelerim geçti. Sonrasında saç derimdeki kızarıklıklar azalmaya başladı. Yıllardır kabusum olan saç egzamasına QL şampuanı kesin çözüm oldu diyebilirim. Eskiden asla geçmez denilen bu hastalığın tek çaresi. Kullanmaya başladığınız zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacak ve bana teşekkür edeceksiniz. Çünkü ben eczacıma her gün teşekkür ediyorum 🙂

  4. Çabuk yağlandığından günlük yıkamam gereken saçlarım yüzünden kafa derimde kuruluk ve kaşıntı oluştu. Saçımı yıpratmayacak ve kaşıntımı geçirecek bir şampuan arayışına girdim. Kadınlar kulübünden gördüğüm QL egzama şampuanını denemek istedim. Bu şampuan bitkisel içeriği ve uygun fiyatı ile bana çok cazip geldi. Trendyoldan sipariş verdim ve ertesi gün sağlam bir şekilde ürün elimdeydi. Hemen kullanmaya başladım ve ilk yıkamamdan sonra kaşıntım geçti. Şampuanın tek eksisi saçımı biraz sertleştirmişti bu da ürünün gerçekten bitkisel olduğunun kanıtıydı. Saç kremi ile bu sorunumu da çözdüm ve her gün yıkamak zorunda kaldığım saçlarımı artık gün aşırı yıkıyorum. Ona rağmen yağlılık hissi oluşmuyor. Bu siteye de ürünü tekrar sipariş vermek için geldim ve memnuniyetimi de sizlerle paylaşmadan geçemedim. Anlamsız pahalı olup hiç bir işe yaramayan bir çok ürüne göre mükemmel kalite ve sonuç odaklı bir ürün. Tereddütsüz denemenizi öneririm. teşekkürler.

  5. Arkadaşımın hediye etmiş olduğu şampuanı kullanmamla başladı her şey. 2-3 yıkamadan sonra kepeklenmelerim, ardından kafa derimde kabuklanmalarım başladı. Şampuanın buna neden olduğunu anlayınca hemen kullanmayı kestim ve google den QL egzama şampuanını buldum. Hemen sipariş verip kullanmaya başladım. İlk olarak kabuklanmalarım ve kaşıntım geçti. Kullanmaya devam ettikçe kepeklerim yok denecek kadar azaldı. Kampanyalı olarak aldığım 2. kutuya geçtim. Gerçekten mükemmel bir şampuan ve diğer egzama şampuanları gibi değil, günlük kullanıma çok uygun. Hediye de olsa bedava da verseler asla şampuanımı değiştirmem bana ders oldu. Ama bir bakıma da QL egzama şampuanı ile tanışmama vesile oldu 🙂

  Bir yanıt bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


  *